Zblemptaná demokracie
Celý koncept tzv. “demokratických voleb” je postaven na historicky vymezených státních hranicích, které s realitou už nemají moc co společného, pokud kdy vůbec měly. Státy jsou geografie.
Příklad: Čechy už třicet let volí výrazně pravicově a Morava výrazně levicově. Díky tzv. “demokratickým volbám” si do voleb češi i moravané už třicet let vzájemně házejí vidle. Ani jeden geografický útvar nedostane to, co volil. Těžko se pak divit narůstající flustraci a zklamání.
Poslední prezidentské volby dopadly totálně rozděleně. 33 % volilo Zemana, 33 % jeho opak, a 33 % nevolilo vůbec.
Spokojen s takovým systémem může být snad jen naprostý “ústavní právník” či jiný totální akademik. Nebo kdokoliv jiný, kdo si ze zmatku, bordelu, a zmaru udělal dobrou živnost. Kdykoliv lidé obhajují něco absurdního, tak to dělají až na naprosté výjimky jen proto, že z toho mají osobní prospěch, a ten jim v naprosté většině případů zajišťuje stát. Chovat debilně se vyplácí jen v debilním systému.
Jaký systém voleb je nejlepší? Takový, který co nejvěrněji odráží preference voličů.
Z toho plyne, že čím obecnější téma voleb, a čím větší skupina voličů, tím zblemptanější je výsledek, a je skoro jedno, jak a koho lidé volí.
Ve státě je skoro všechno naopak. Výsledek voleb nereflektuje lidské preference. Lidé nejsou zlí, hloupí, zaostalí. Systém je.
Lesem vede neviditelná hranice…
Tohle jsem napsal hlavně proto, že až budou výsledky voleb známé, lidé z nich budou vyvozovat závěry o lidech místo o systému.