“Měl dodržovat zákon, pak by ho ten robot nemusel zmlátit!” aneb kdyby policisté byli roboti.
ČTK: V pátek přišel v souvislosti s nepokoji v Brooklyn Center příkaz od federálního soudce, který zakazuje policii používat proti novinářům hrubou sílu nebo chemické prostředky. Podle Walkerové ale bezpečnostní složky pokračovaly v „rozsáhlém zastrašování, násilí a jiném nemístném jednání směrem k žurnalistům“.
Policisté dříve nebo později budou roboti, a pak bude sranda je programovat: “Člověk nerovnající se novinář, dej mu ránu pendrekem. Je-li tmavé barvy, pravděpodobnost kriminální aktivity je trojnásobná, proto místo pendreku použij rovnou taser.”
Střih. Policisté už dávno roboti jsou. Podstatou policejní práce je poslouchání příkazů a potlačování vlastní vůle i svědomí. Osobnost je nahrazena zákony. Jistě znáte povídku o Golemovi, který nosil vodu, až způsobil záplavu, a nepřestal dokud mu nevyndali šém. Policisté fungují stejně. Příklad: Přestanou policisté sami od sebe terorizovat lidi nemocné závislostí? Ne. Musí se jim vyndat šém.
Střih. Pro členy státu platí to samé. Podstatou práce pro stát je poslouchání příkazů a potlačování vlastní vůle a svědomí. Třeba soudci, co myslíte, soudí dle svědomí nebo dle zákonů? Správně, soudce se svědomím by tu práci dělat nemohl.
Technická: Není robotizace podstatou jakékoliv práce? Není. V anarchii nechcete zaměstnávat lidské roboty, protože to je drahé. Ti mechaničtí jsou levnější. Lidi si necháváte na práci, která vyžaduje lidské vlastnosti. Kreativitu, ohleduplnost, vědomí. Také nechcete nikoho programovat, lepší zaměstnanci jsou ti, kteří se umí programovat sami.
Jistě jste si všimli, že členové státu jsou trochu jiní lidé než civilisté. Reagují jinak, fungují jinak. To není náhoda. Členové státu jsou lidští roboti. Mohou vykonávat svou činnost donekonečna, protože žijí z daní. I když svou práci nedělají vůbec, nebo dělají opak toho, co by dělat měli, je nesmírně obtížné je deaktivovat. Zároveň nemají vědomí ani svědomí, respektive ovládají techniky jejich potlačování. “Dělal jsem jen svou práci. Vše bylo dle zákonů.” Robot by to neřekl lépe.
Co s tím? Jediná možnost je zrušit monopol státu, což je pleonasmus, protože stát je monopol. Správně bych tedy měl říct, jediná možnost je zrušit monopol.
Co by se stalo? Najednou by celá armáda robotů (státních zaměstnanců) musela aktivovat vědomí. Museli by začít přemýšlet (mozkové myšlení), pro který stát chtějí pracovat. Museli by se alespoň trochu derobotizovat.
Kdyby na daném území existovaly státy alespoň dva, stát A a stát B, a stát B by měl zákon, že policista nikdy nesmí ublížit člověku, nebo svou nečiností dopustit, aby člověku bylo ublíženo, co by se stalo?
Pak by blbci nemohli hýkat nadšením, jak se panečku dodržuje zákon, když policisté nebo jiní členové státu, ubližují civilistům.
“Jasně, zákon se musí dodržovat. Který zákon máš na mysli?”
A blbec by se musel zamyslet. A byl by z něj najednou trochu menší blbec. Myšlení se dá trénovat, takže kdyby se takhle musel zamýšlet častěji, měl by dost vysokou šanci, že přestane býti blbem. Demonopolizace vede k dedebilizaci společnosti. Monopolizace k debilizaci. Čím více státu, tím více debilů.
Technická 2: Proč rozděluji lidi na členy státu a civilisty? Protože zkuste policistovi udělat to, co policisté běžně dělají civilistům. Třeba ho jen povalit. Z vězení nevyjdete roky. Zkuste někoho zdanit, zkuste prostě vládnout. Pokud nejste člen státu, automaticky skončíte na mnoho a mnoho let ve vězení. Proto je tak důležité stát demonopolizovat.