Rychlé šípy sledují oběh koruny (a proč to rozloží stát jak sud s kyselinou čivavu)
Těch důvodů je více, ale jeden je obzvláště vtipný.
Bitcoin je pseudonymní. To znamená, pokud zúčastněné strany odkryjí svou identitu, je zcela nezpochybnitelně jasné, kudy tečou peníze, tedy čí ty peníze byly, než změnily majitele.
Dnes, když byrokrat - člen státu, vyhodí z okna (nebo si nacpe kapsy) třeba i desítky miliónů, tak se jen mávne rukou. “Ty peníze jsou eráru, zív”.
Jeden francouzký prezident se proslavil výrokem “Ce n'est pas cher, c'est l'État qui pay.” - Není to drahé, protože to přeci platí stát.
V tom je všechno. Etatista nevidí, že ty peníze někomu předtím patřily, že nesly svou historii. Nezajímá ho to. Pro něj jsou ty berním úřadem uloupené peníze jako úplně nové peníze.
Nejsou na nich stopy slz lidí, kteří na ně roky dřeli. Nejsou na nich ani stopy potu, krve, nula nic. Pecunia non olet. Peníze nepáchnou.
Ne však Bitcoin 🙂
Představte si, kdyby ten byrokrat, který z okna právě vyhodil stovky miliónů (třeba na kampaň Ryba domácí - to byly billboardy s nápisem jezte ryby a hotline za pět tisíc jeden hovor), viděl komu ty peníze patřili, a jak se ty peníze vydělaly, tak třeba by se v něm něco hnulo.
A pokud ne, tak by mu třeba někdo vykopal zuby z huby, někdo, komu by ujely nervy, protože ty peníze byly jeho, a dřel na ně roky.
Bitcoin, peníze s příběhem. Když chces, a odkryješ svou identitu.
Což u peněz, které stát loupí po tisících miliardách jenom v Česku každý rok, fakt chceš.
No nebylo by to vtipné? ☺️
https://youtu.be/WDjvDiKwT6Y